2019 Tournament Results
Calabasas Tennis & Swim Club - November Novice
Boys 14 Sam Cuevas non member defeaed Luca Bartolucci of Westlake Village 6-1 in a playoff
Boys 12 Agam Toor of Moorpark defeated Jonathan Leifer non member 4-1 in a playoff
Boys 10 Connor Cleary of Moorpard defeated Gavin Holmes non member 4-2 in a playoff
Girls 14 Carly Bloom of Hidden Hills defeated Chandra Marie Padua of Oxnard no score reported
Girls 12 Payton Costa of Simi Valley #1 in a round robin Emily Chier of Thousand Oaks #2 in a round robin
Girls 10 Madeline Cleary of Moorpark #1 in a round robin Chloe Egerer of Moorpark #2 in a round robin
         
2020 Tournament Results
Westlake Athletic Club - OPEN - January 18 - 20, 2020
Boys 16 Jacob Johnson Champion Ryan Slosson Finalist
Boys 14 Tristan Montecino of Oxnard Champion Heady Rajput of Oak Park Finalist
Boys 12 Sidesh Nanodkar of Camarillo Champion Seth Nguyen of Camarillo Finalist
Boys 10 Grant Wang of Moorpark Champion Siva Kailasam of Thousand Oaks Finalist
Girls 16/14 Makenzie Kriss of Camarillo Champion Maddie Mendelshon of Simi Valley Finalist
Girls 12 Emi Yu of Thousand Oaks Champion Cookie Young of Moorpark Finalist
Girls 10 Madeline Cleary of Moorpark Champion Victoria Jivkova of Calabasas Finalist
Pierpont Racquet Club - NOVICE - January 25 & 26, 2020
Boys 16 Roman Moga of Ojai #1 in a round robin Kavin Phabiani of Oak Park #2 in a round robin
Boys 14 Ian Ferrer of Simi Valley defeated Riday Bhatrai of Oak Park 7-5 6-0
Boys 12 Evan Stepp of Ventura defeated Harry Hayman of Santa Barbara 10-8 in a tiebreak
Boys 10 Nicholas Saucedo of Oakview defeated Sebastian Ssucedo of Oakview 7-5 in a playoff
Girls 16 Adrianna Partida of Port Hueneme #1 in a round robin Vanessa Hurtado of Port Hueneme #2 in a round robin
Girls 14 Brooke Blackmoore of Oxnard defeated Natalie Von Bieren of Camarillo 3,3 (5) in a playoff
Girls 12 Amber Koh of Camarillo #1 in a round robin Payton Costa of Simi Valley #2 in a round robin
Girls 10 Chloe Egerer of Moorpark defeated Jaylene Aguire of Ventura 3-1 in a playoff
City of Ventura - Camino Real Park - OPEN - February 8 & 9, 2020
Boys 16 Ben Wang of Venturaf #1 in a round robin Keanu Nakamura of Goleta #2 in a round robin
Boys 14 Andres Dybdahi of Montecito defeated Cole Werner of Newbury Park 6-4 in a playoff
Boys 12 Sidhesh Nanodkar of Camarillo #1 in a round robin Shiva Kailasan of Thousand Oaks #2 in a round robin
Boys 10 Jesse Tang of Camarillo defeated Nicholas Saucedo of Oak View 6-1 in a playoff
Girls 16 Bella Mogo of Ojai #1 in a round robin Erika Wu of Camarillo #2 in a round robin
Girls 14 Makenzie Kriss of Camarillo defeated Elizabeth Davis of Oxnard 6-3 in a playoff
Girls 10 Victoria Jivkova #1 in a round robin Jaylene Aguirre of Ventura #2 in a round robin
Westlake Athletic Club - NOVICE - February 22 & 23, 2020
Boys 14 Lupo Corsini non member #1 in a round robin Ian Farrer and Jai Garg both of Simi Valley tied for #2 in a round robin
Boys 12 Thomas Hemmens of Camarillo defeated Adithya Ramprasad of Newbury Park 4-3 in a playoff
Boys 10 Grant Cohen of Tarzana defeated Noah Pertulla of Simi Valley 4-2 in a playoff
Girls 14 Natalie Von Bieren of Camarillo defeated Emily Lau of Camarillo 4-2 in a playoff
Girls 12 Peyton Costa of Simi Valley defeated Katelyn Charters of Calabasas 4-1 in a playoff
Girls 10 Chloe Egerer of Moorpark #1 in a round robin Jaylene Aguire of Ventura #2 in a round robin
         
Paseo Tennis Club - OPEN - February 29 & March 1, 2020
Boys 14 Luca Falvo of Ojai #1 in a round robin Ian Ferrer of Simi Valley #2 in a round robin
Boys 12 Sidhesh Nanodkar of Camarillo defeated Nixon Liescheidt of Newhall 6-2 in a playoff
Girls 14 Emily Hiji of Camarillo #1 in a round robin Emily Lau of Camarillo #2 ina round robin
Girls 12 Ivy Huang of Newbury Park defeated Madeline Cleary of Moorpark 6-1 6-1
Lake Lindero - Moved to Warner Center - NOVICE - March 7 & 8, 2020
Boys 14 Ian Ferrer of Simi Valley #1 in a round robin Jai Garg of Westlake Village #2 in a round robin
Boys 12 Harry Hayman of Santa Barbara #1 in a round robin Sebastian Roberts of Simi Valley #2 in a round robin
Boys 10 Matthew Kolomeyer of Tarzana defeated James Borchard of Thousand Oaks 6-3 in a playoff
Girls 14 Lily Tafazzoli of Oak Park defeated Imily Lakhani of Oak Park 6-4 in a playoff
Girls 12 Kelsey Petritz of Simi Valley #1 in a round robin Sofia Beckmann of Simi Valley #2 in a round robin